لوگو سرویس از ما

رفع کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ شما کار نمی کند و خطا هایی در صفحه نمایشگر خود نشان می دهد، ممکن است نتوانید معنای کد خطا را بدانید. اکثر مردم معنی کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ را نمی دانند. ممکن است وقتی هر کد خطا را روی صفحه ماشین لباسشویی خود می بینید بسیار آزاردهنده به نظر برسد. در این مقاله به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ پرداخته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

در مورد ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ باید به شما بگویم که کد گشایی خطاها بسیار مفید هستند و به شما کمک می کنند تا نوع مشکل ماشین لباسشویی خود را تشخیص دهید. هنگامی که منطقه مشکل را شناختید، عیب یابی و رفع مشکل در سطح خود آسان خواهد بود.

انواع کدهای خطا در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ دارای چندین کد خطای دیجیتال هستند که بیشتر آنها با هدف سهولت تعمیر لباسشویی توسط مهندسان در نظر گرفته شده اند. در اینجا رایج ترین آنها آورده شده است:

کدهای خطای زیادی در ماشین لباسشویی های سامسونگ وجود دارد که همه آنها برای شناسایی راحت تر به ۱۰ نوع تقسیم می شوند.

کد خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

در مورد ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی بیشتر بدانید.

لیست کد ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

لیست کدهای خطا به همراه دسته آنها در جدول زیر ارائه شده است:

E1

این ارور به این معنی است که سنسور سطح آب مشکل دارد و می تواند به دلیل طیف گسترده ای از مسائل ایجاد شود:

  • آسیب به شلنگ سوئیچ فشار.
  • شیلنگ پیچ خورده یا تا شده است.
  • شلنگ جدا شده است.
  • اتصال سنسور سطح یا برد کنترل مشکل دارد.

۳E

مشکل یا ایرادی در تاخو موتور وجود دارد که می تواند ناشی از مشکل PCB نیز باشد.

شما باید هم موتور و هم تاخو موتور را بررسی کنید و همچنین تمام اتصالات و بلوک های احتمالی موتور را بررسی کنید. همچنین ممکن است ماژول کنترل اصلی مشکل داشته باشد.

۳E1

اگر بیش از حد شستشو، لباس در ماشین قرار داده اید، ممکن است این خطا را مشاهده کنید که به معنای بارگذاری بیش از حد موتور است. در این صورت باید بار را کاهش دهید. همچنین این مشکل می تواند به دلیل قطع شدن سنسور موتور یا خرابی برد کنترل اصلی باشد.

۳E2

این بدان معنی است که یک خطای موتور وجود دارد و به طور بالقوه فاجعه بار است که شامل تعویض ماژول کنترل اصلی می شود.

۳E3

در درک سیگنال هایی که موتور از برد اصلی دریافت می کند مشکلی وجود دارد. ممکن است مشکل از سنسور موتور سالن یا اتصالات بین سنسور موتو و برد کنترل اصلی باشد.

۳E4

مشابه ۳ E3: است اما ممکن است مربوط به پایانه محفظه PCB، موتور معیوب یا مشکل در ماژول کنترل اصلی باشد.

۴E

یعنی آب به موقع در دستگاه پر نشده است. اول از همه باید منبع آب را بررسی کنید. اگر مشکلی ندارد، ممکن است مشکل محفظه هوا و شیلنگ سنسور فشار باشد. مشکلات دیگر می تواند مربوط به شیر ورودی آب، سیم کشی یا اتصالات معیوب باشد. همچنین ممکن است مشکلی در PCB کنترل اصلی وجود داشته باشد.

۴E1

این مشکل مربوط یه دمای بالای آبی است که به دستگاه وارد می شود. باید اتصال و شیلنگ های ورودی را بررسی کنید و مطمئن شوید که دمای آب ورودی زیر ۷۰ درجه سانتیگراد است.

۴E2

این ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ یکی دیگر از هشدارهای دمایی است. این بار به این معنی است که دمای ورودی برای مواد پشمی یا ظریف بیش از ۵۰ درجه سانتیگراد است.

۵E

ماشین لباسشویی آب خود را تخلیه نمی کند و این ممکن است به دلایل مختلفی باشد.

  • فیلتر پمپ یا شلنگ تخلیه ممکن است مسدود شده باشد.
  • شیلنگ ممکن است پیچ خورده باشد.
  • ممکن است مشکلی در محفظه هوا و شیلنگ سنسور فشار وجود داشته باشد.
  • مشکلات دیگر می تواند مربوط به پمپ تخلیه و روتور، از جمله اتصالات باشد.

۹E1

منبع تغذیه اصلی مشکل دارد که به این معنی است که باید ولتاژ را بررسی کنید. اغلب ممکن است این اتفاق بیفتد که دستگاه روی یک کابل داخلی باشد یا مشکلی در برق خانه شما وجود داشته باشد.

۹E2

کد خطای دیگری برای ولتاژ شبکه که همان راه حل ۹E1 را دارد.

PF

خطایی که نشان می دهد برق قطع شده است. اگر برق دوباره وصل شد، می توانید چرخه را دوباره راه اندازی کنید.

UC

منبع برق با ولتاژ خیلی کم مشکل دارد. برای این کار باید منبع برق خود را بررسی کنید.

AE

این یک خطای ارتباطی است و به این معنی است که دو ماژول کنترل یا در اتصالات یا دوشاخه ها مشکل وجود دارد.

BE1

دکمه روشن شدن مشکل دارد. اگر دکمه پاور را برای مدت طولانی نگه دارید یا مشکلی در کنترل پنل وجود داشته باشد، ممکن است اتفاق بیفتد.

BE2

همان مشکل BE1 اما برای هر دکمه دیگری روی نمایشگر.

BE3

یک اتصال کوتاه روی رله اصلی وجود دارد که به این معنی است که ممکن است مجبور شوید ترمینال را تعمیر کنید یا برد کنترل را تعویض کنید.

در مورد ارورهای ماشین لباسشویی بکو بیشتر بدانید.

CE

دمای ماشین لباسشویی غیرعادی تشخیص داده شده است. بهترین کار تخلیه و ریست کردن است و ببینید دوباره تکرار می شود یا خیر. اگر اینطور باشد، ممکن است ناشی از ترمیستور یا عنصر گرمایش باشد.

DE

درب ماشین لباسشویی مشکل دارد. ابتدا بررسی کنید که آیا به درستی بسته شده یا آسیبی به دستگیره در وارد شده است. مشکل دیگر ممکن است سیم کشی قفل در یا مکانیسم آن باشد.

DE1

یکی دیگر از خطاهای قفل درب که می تواند به دلیل سیم کشی و مشکل در برد کنترل اصلی باشد.

DE2

به این معنی است که بچه های شما بیش از حد با دکمه پاور که آن را روشن و خاموش می کنید، بازی می کنند.

FE

این یک مشکل برای ماشین لباسشویی است و یک خطای فنی است. می تواند به دلیل مشکل تسمه موتور فن، سیم کشی خازن استارت خشک یا عملکرد مکانیکی موتور باشد.

تعمیر لباسشویی سامسونگ

در مورد ارور های یخچال و ساید بای ساید اسنوا بیشتر بدانید.

O

خطای دیگر در مورد گرم شدن بیش از حد آب. باید عنصر گرمایش آب را بررسی کنید، بخاری را از نظر تداوم و ترمیستور یا سنسور دما از جمله مقاومت را بررسی کنید. همچنین ممکن است سیم کشی و اتصالات مشکل داشته باشد.

HE3

 اگر دستگاه شما عملکرد بخار دارد، این خطا به این معنی است که ژنراتور مشکل دارد.

LE

 دستگاه شما نشت آب را تشخیص داده است. این می تواند به دلیل مشکلات مختلفی مانند جابجایی شیلنگ ها، کف کردن بیش از حد به دلیل مواد شوینده اشتباه و مشکلات فیلتر پمپ تخلیه باشد.

OE

 این خطا به این معنی است که پر شدن بیش از حد ممکن است با بارهای زیاد یا قرار دادن مواد شوینده اشتباه رخ دهد. همچنین ممکن است مشکل از شیلنگ تخلیه یا سنسور فشار باشد که به اشتباه ارور پر شدن بیش از حد را می دهد. همچنین ممکن است مشکلی در کنترل کننده الکترونیکی اصلی وجود داشته باشد.

TE1

 سنسور گرمایش، اتصالات روی ترمیستور، مشکل دارد. همچنین ممکن است در سیم کشی عنصر گرمایش آب مشکلی وجود داشته باشد.

TE2

 مشکلی در سنسور روی کانال فن وجود دارد که ممکن است مشکل از سیم کشی ترمیستور باشد.

TE3

 یکی دیگر از خطاهای سنسور گرمایش کانال مانند بالا است.

UE

یک بار نامتعادل وجود دارد که ممکن است نیاز به بارگیری مجدد و شروع مجدد داشته باشد. همچنین ممکن است به این دلیل باشد که ماشین لباسشویی شما روی یک سطح هموار قرار ندارد و باید آن را تنظیم کنید.

کلام آخر

به طور کلی اگر ماشین لباسشویی شما دچار ارور شد، از تعمیر خودسرانه دستگاه خودداری کنید و سعی کنید که برای تعمیر لباس شویی به یک متخصص تعمیرات لوازم خانگی نظیر سرویس از ما تماس بگیرید.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا