لوگو سرویس از ما

رفع کد خطا و ارورهای ساید بای ساید ال جی

رفع کد خطا و ارورهای ساید بای ساید ال جی نیاز به شناخت این ارورها پیش از هر چیزی دارد. یخچال ساید یکی از اولین یخچال هایی بود که با یک پنل و نمایشگر طراحی شد تا هشدارهای لازم را به شما بگوید. این هشدارها هر یک نشان دهنده وجود یک مشکل هستند. در واقع شما از طریق ارورها می توانید متوجه شوید که یخچال چه مشکلی دارد. در این مطلب می خواهیم هر ارور یخچال ال جی را به کمک تکنسین های سرویس از ما معرفی کنیم. سرویس از ما نماینده رسمی تعمیر ساید بای ساید در تهران است که تمامی برندها را تعمیر می کند.

ارورهای ساید بای ساید ال جی

معرفی ارورهای ساید بای ساید ال جی

خطای Er – FS

این ارور یخچال ال جی مربوط به خرابی سنسور فریزر است. برای رفع آن از سالم بودن سیم های اتصال و سنسورهای دستگاه اطمینان حاصل کنید. البته این کار را باید به یک تکنسین و فرد متخصص بسپارید.

خطای Er – dS

این ارور یخچال ال جی مربوط به خرابی سنسور یخ زدایی است. گاهی با از کار افتادن این سنسور، دیگر یخچال تشخیص نمی دهد که دما به چه اندازه ای باید برسد تا یخ زدایی را انجام دهد. به مرور شما با پدیده هایی مانند برفک در یخچال ساید باید ساید یا گرمای فضای داخلی فریزر روبرو شوید. این مشکل را هر چه سریعتر با یک تکنسین درمیان بگذارید چون کمپرسور را از کار می اندازد.

خطای Er – rt

این ارور مربوط به خرابی سنسور محیطی است. برای رفع آن به کمک یک تکنسین نیاز دارید. این سنسور دمای محیط را تشخیص می دهد و روی میزان کارکرد یخچال تاثیر می گذارد.

در مورد ارورهای ماشین لباسشویی دوو بیشتر بدانید.

خطای Er – dH

این خطا از ارورهای ساید بای ساید ال جی مربوط به حالت یخ زدایی است. دلیل آن این است که سنسور یخ زدایی ظرف ۲ ساعت پس از شروع یخ زدایی دمای آن به ۸ درجه سانتیگراد نمیرسد. برای حل آن باید از قطع بودن عملکرد یخ زدایی یا فیوز دما بررسی شود.

خطای IF  یا F1

این خطا نشان می دهد که در فن یخ ساز یخچال مشکلی وجود دارد.احتمالاً یک شی یا گرد و غبار فن را متوقف کرده باشد یا یکی از تیغه های فن شکسته باشد. از آنجایی که مشکل فنی است باید با یک متخصص و یا تکنسین فنی تماس بگیرید تا مشکل بررسی شود. فن برای تهویه یخچال لازم است.

خطای C1

در واقع این ارور یخچال ال جی یک خطای ارتباطی در صفحه نمایش LCD است. ممکن است برد نمایشگر شل شده و نیاز باشد سوکت های داخلی مجدداً وصل شوند.

ارور Od Od

خطای ارتباطی بین صفحه نمایش ال سی دی و مودم وای فای را نشان می دهد. مشکل خاصی نیست و نیاز به یک خاموش کردن کوتاه دارد. برای خاموش کردن به صورت دستی، دکمه های Freezو wifi را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

ارورهای ساید بای ساید ال جی ارور od od

خطای AS

این کد خطا از ارورهای ساید بای ساید ال جی زمانی رخ می دهد که موتور در حالت خودکار و سوئیچ در حالت باز است. با بستن درب یخچال مشکل برطرف می شود. اگر این ارور برطرف نشد، کافیست با سرویس از ما تماس بگیرید.

خطای rS A rS

این ارور نشان دهنده اتصال کوتاه یا قطع شدن اتصال یکی از سنسورهای یخچال است. برای رفع مشکل به کمک یک تکنسین نیاز دارید. هر یک از سنسورها عملکرد خود را دارند و به یخچال کمک می کنند عملکرد نوفراست را پیاده سازی کند. مشکل سنسورها را جدی بگیرید.

ارورهای ساید بای ساید ال جی ارور rs A rs

خطای rF A rF

ارور rF نشان دهنده وجود یک ناهنجاری در موتور فن یخچال است. این ممکن است به دلیل تجمع یخ ایجاد شود. برای رفع مشکل هر چه زودتر با یک تکنسین تماس بگیرید.

خطای iT An It

این کد خطا نشان دهنده نقص در یخ ساز است. یخساز ممکن است به دلیل قطع آب و کاهش فشار آب، با مشکل کمبود آب مواجه شود. همچنین احتمال آن وجود دارد که مسیر آب به علت سرمای بیش از حد، یخ زده و مسدود شده باشد.

خطای HS A HS

این ارور از اروهای ساید ال جی نشان دهنده کاهش رطوبت در یخچال است. به همان اندازه که یخچال نیاز به سرمایش دارد، به اندازه ای هم نیاز به رطوبت و استراحت کمپرسور دارد. در این بازه زمانی مواد غذایی یخ نمیزند و تازگی آن از بین نمیرود. بررسی این مشکل نیاز به حضور یک متخصص و تکنسین تعمیر ساید بای ساید دارد.

در مورد ارورهای یخچال سامسونگ بیشتر بدانید.

خطای CO A CO

این کد خطا از ارورهای یخچال ال جی روی صفحه نمایش یخچال نشان دهنده یک خطای ارتباطی بین برد کنترل و نمایشگر است. ممکن است مشکل از سوکت و اتصالات باشد. در عین حال مشکل می تواند مربوط به از کار افتادن برد باشد.

ارورهای ساید بای ساید ال جی ارور Co A Co

خطای ۶۷

ارور ۶۷ ناشی از شکاف در یا وجود یک شی در لاستیک درب یخچال است که درب به درستی بسته نمی شود. به این ترتیب سنسور پیغام باز بودن درب را به طور مکرر برای برد ارسال می کند و برد همچنان این کد را نشان می دهد. گسکت یخچال را بررسی کنید، ممکن است گسکت دور درب کهنه شده باشد و یا حتی آسیب دیده باشد.

خطای ۲۲

کد خطای ۲۲ نشان دهنده مشکل کمپرسور است. کمپرسور گاهی فشار بسیار زیادی را متحمل می شود. در نتیجه یکسره کار می کند و به مرور از کار می افتد.

خطای E1

این ارور نشاندهنده مشکلی در یکی از سنسورهای یخچال است. یک تکنسین با بررسی هر یک از سنسورها و تست آنها می تواند دلیل مشکل را تشخیص دهد.

ارورهای ساید بای ساید ال جی ارور E1

ارور E2

خطای حفاظت از عملکرد غیرعادی رخ داده است و برای محافظت از دستگاه در برابر آسیب فعال می شود. فوراً با یک تکنسین تماس بگیرید و از او بخواهید یخچال را عیب یابی کند.

کلام آخر

ارورهای ساید بای ساید ال جی را جدی بگیرید و چناچه این ارورها نتوانستید برطرف کنید، با سرویس از ما تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که باید از اقدامات خودسرانه فنی خودداری کنید. اکثر این ارورها را می توانید به شخصه برطرف کنید و تنها تعداد محدودی از آنها مربوط به مشکلات فنی هستند. در این مطلب هر آنچه می توانست در مورد ارورهای یخچال ال جی و رفع آنها به شما کمک کند را بیان کردیم. در صورتی که سوالی در این زمینه ذهن شما را مشغول کرده، می توانید آن را در انتهای مقاله و در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده می شود.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا