لوگو سرویس از ما

نحوه چیدمان ماشین ظرفشویی

نحوه چیدمان ماشین ظرفشویی یکی از دغدغه های صاحبین این دستگاه است. یک چیدمان غلط می تواند شستشوی بدی را رقم بزند و یک چیدمان درست می تواند ظروف تمیزی را در نهایت به شما تحویل دهد. انجام صحیح این فرآیند کمک می کند تا پس از هر مرتبه استفاده، ظروفی تمیز و براق داشته باشید. این وسیله به صورت روزانه در آشپزخانه استفاده می شود. بار سنگینی را از دوش ما بر میدارد و در روزهای تعطیل و دورهمی ها حتی اضافه کاری انجام می دهد. در این مطلب قصد داریم به کمک تکنسین های سرویس از ما چیدمان صحیح را بررسی خواهیم کرد. سرویس از ما نماینده رسمی تعمیر ماشین ظرفشویی در تهران است که بالغ بر ۲۰ سال در زمینه تعمیر لوازم خانگی فعالیت می کند.

چیدمان ماشین ظرفشویی

در این مطلب از سرویس از ما چالشی برای شما در مورد چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی خواهیم داشت. ماشین ظرفشویی را با ۱۰ ظرف سرامیکی سفید که چرب و کثیف هستند، پر می کنیم. سپس یک چرخه شستشوی معمولی را اجرا می کنیم.

اصول چیدن قفسه ها در چیدمان ماشین ظرفشویی

سبد بالا

برای چیدمان ماشین ظرفشویی در نظر داشته باشید که سبد بالا برای قاشق، چنگال، ملاقه و کف گیر می باشد. قاشق های چایخوری را در موقعیت خود بچینید. چنگال ها و قاشق ها را در سبد خود قرار دهید. کلافه ها و ملاقه ها را به صورت خوابیده قرار دهید، به گونه ای که آب از روی آنها سرازیر شود. در هم قرار دادن قاشق ها و چنگال ها باعث می شود آنها در حین آبپاشی و شستشو موجب جابجایی آنها می شود.

قفسه اول در چیدمان ماشین ظرفشویی

سبد وسط

فتجان ‌ها، لیوان ها و کاسه های کوچک باید در سبد میانی یا وسط قرار داده شوند. از قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت خودداری نمائید. این امر موجب افزایش احتمال شکستگی، انسداد جریان آب و مواد شوینده می شود. ظروف پلاستیکی قابل شستشو با ماشین ظرفشویی نیز باید در باید در قفسه وسط قرار داده شوند. این قسمت دور از هر گونه عامل گرمازا می باشد که ممکن است موجب پیچ خوردن و آسیب به ظروف پلاستیکی شود.

قفسه میانی در چیدمان ماشین ظرفشویی

بشقاب ها و کاسه ها را به صورت منحنی قرار دهید تا پس از شستشو آب از آنها سرازیر شود و شستشو به درستی انجام شود. دقت کنید کاسه ها باید رو به پایین و اریب باشند. لیوان ها ها وارونه باشند.

سبد پایین

در چیدمان ماشین ظرفشویی قفسه پایین متعلق به بشقاب ها، کاسه های سرو غذا و سایر ظروف بزرگ است. تکه های بزرگ باقی مانده غذا را باید از روی ظروف پاک کنید و یکبار آنها را آبکشی کنید. هر چند در ماشین های ظرفشویی جدید نیازی به آبکشی ظروف پیش از قرار دادن در ماشین ظرفشویی نیست. زیرا این ماشین ها سنسورهایی دارند که زمان شستشو را بر اساس کثیف بودن ظروف تنظیم می کنند. دیس ها، تخته های برش و سایر ظروف بزرگ باید در انتهای سبد قرار داده شوند تا آبپاش بتواند به صورت آزاد حرکت کند.

سبد پایین در چیدمان ماشین ظرفشویی

ظروف پخت غذا را رو به پایین و به سمت قسمت اسپری پایینی قرار دهید. در اکثر موارد ظروف آلومینیومی و فولاد ضد زنگ را می توانید در ماشین ظرفشویی قرار دهید. ظروفی از جنس برنج، برنز، چوبی و چینی، جهت جلوگیری از هرگونه آسیب و یا تغییر رنگ باید با دست شسته شوند. قابلمه و ماهیتابه ها را می توانید در قفسه پایین قرار دهید اما آنها را همزمان با ظروف چینی داخل ماشین ظرفشویی قرار ندهید.

نکات مهم در مورد چیدمان ماشین ظرفشویی

چیدن قاشق ها و چنگال ها در سبد

قاشق و چنگال ها باید در سبد قرار داده شوند و دسته آنها رو به پایین قرار بگیرند. نکته نهفته در آن این است که دسته چاقو رو به بالا قرار می گیرد تا برای برداشتن آن نیازی به دست زدن به قسمت تیز آن نباشد. قاشق، چنگال و چاقو را به صورت ترکیبی قرار دهید تا منجر به تجمع در یک منطقه نشوند.

توجه به ظرفیت دستگاه

در چیدمان ماشین ظرفشویی هیچوقت دستگاه را با ظروف پر نکنید. این کار باعث می شود آب به راحتی وارد ظروف نشود و ظرف ها به درستی شسته نشوند. اگر بیش از اندازه و تپه ای شکل ظروف را بچینید، امکان جابجایی و ایجاد سروصدا در دستگاه وجود دارد.

به محفظه قرص توجه کنید

در چیدمان ماشین ظرفشویی توجه کنید که ظروف جلوی محفظه قرص را نگرفته باشند. محفظه پس از یک دور آبکشی باز می شود و قرص به داخل دستگاه پرتاب می شود. در صورتی که محفظه نتواند قرص را برای شستشو آزاد کند، شما با مشکل شستشوی کثیف ظروف مواجه خواهید شد.

توجه به محفظه قرص در چیدمان ماشین ظرفشویی

اسپری ها را پیش از اجرای شستشو چک کنید

آبپاش ها یا همان اسپری ها را پیش از اجرای چرخه شستشو یک بار بچرخانید و مطمئن شوید که به درستی می چرخند. بد نیست بدانید اسپری های بالا به دلیل اینکه در بالای قفس میانی قرار دارند، با چیدن تپه ای ظروف ممکن است با آنها برخورد کنند. در نتیجه این موضوع موجب آسیب و شکستگی اسپری خواهد شد. زیر اسپری ها هنگام آبپاشی آب به سرعت می چرخند.

توجه به اسپری ها در چیدمان ماشین ظرفشویی

 تخلیه ماشین ظرفشویی

برای خارج کردن ظروف از دستگاه، ابتدا قفسه پایین را خالی کنید. با این کار مانع سر خوردن آب روی ظروف پایین می شوید.

تخلیه دست
اه در چیدمان ماشین ظرفشویی

سوالاتت را در رابطه با چیدمان ماشین ظرفشویی از من بپرس

وقتی تعداد ظروف کم است، آیا روشن کردن دستگاه برای شستشو بهینه است؟

خیر. شما می توانید ظروف صبح ظهر و شب خود را در یک شستشو قرار دهید. همچنین می توانید وعده صبح که تعداد ظروف کم است، آنها را در دستکاه قرار دهید و تنها چرخه پیش شستشو یا آبکشی را انتخاب کنید. سپس در وعده بعدی ظرف های دیگر را اضافه کنید و شستشوی کامل را انتخاب کنید.

چرا دستگاه هنگام شستشوی ظروف صدای بلندی می دهد؟

امکان جابجا شدن ظروف وجود دارد. می بایست ظروف را به درستی و در موقعیت خود بچینید تا جابجایی اتفاق نیفتد. این جابجایی به اسپری ها آسیب می زند.

چرا اسپری ها خوب آبپاشی نمی کنند؟

احتمال اینکه بخاظر رسوبات یا خورده های دستمال بسته شده باشند وجود دارد. از باز بودن سوراخ های اسپری ها اطمینان حاصل کنید.

کلام پایانی

چیدمان ماشین ظرفشویی یکی از کارهایی است که باید به درستی انجام شود تا ظروف به درستی شسته شوند. در این مطلب با کمک تکنسین های سرویس از ما هر آنچه می توانست به شما در چیدمان ظروف در دستگاه ظرفشویی کمک کند را بیان کردیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با ماشین ظرفشویی خود می توانید با سرویس از ما تماس بگیرید. سرویس از ما نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در تهران است که تمامی نقاط تهران را پوشش می دهد. جهت دریافت خدمات با سرویس از ما تماس بگیرید.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا