لوگو سرویس از ما
تنظیمات پنل یخچال ساید ال جی

پنل یخچال ساید ال جی را نمی دانید چگونه تنظیم کنید؟!

پنل یخچال ساید ال جی و تنظیمات مربوط به آن را می دانید؟ کار با دیسپلی یا پنل ساید ال جی یکی از چالش برانگیزترین کارهایی است که هر کسی ممکن است با آن روبرو شود. در ابتدا فکر می کنید که کار سختی است و نمی توانید آن را انجام دهید. رفته رفته با تنظیم دما و دیگر تغییرات متوجه خواهید شد که آنقدر هم که شاید و باید سخت نیست. سرویس از ما در این مطلب قصد دارد به کمک تکنسین های خبره خود کلیدهای پنل یخچال ساید ال جی را به شما آموزش دهد. با ما همراه باشید و این آموزش کاربردی و مفید را از دست ندهید.

پنل یخچال ساید ال جی
تنظیمات مربوط به پنل ساید ال جی

کاربرد کلیدهای پنل یخچال ساید ال جی

 کلید fridge

با این کلید پنل یخچال ساید ال جی شما می توانید دمای یخچال را تنظیم کنید. کلید fridge در پنل ساید ال جی، سامسونگ، اسنوا، دوو و بسیاری از برندهای دیگر یکسان است. برای تنظیم دمای یخچال باید این کلید را برای ۳ الی ۶ ثانیه نگه دارید تا دما روی دیسپلی یا پنل ساید ال جی، به حالت چشمک زن در آید. سپس با هر بار فشردن این کلید می توانید دما را یک درجه افزایش دهید.

دمای یخچال را از ۱ الی ۷ درجه میتوانید تنظیم کنید اما دمای استاندارد چقدر است؟ مناسب ترین دما برای یخچال در هر فصلی از سال ۳ درجه سانتیگرادست. بهتر است آن را بیشتر از ۴ و کمتر از ۲ تنظیم نکنید، چرا که مناسب ترین دما برای یخچال در این بازه می باشد.

کلید freezer

این کلید در پنل یخچال ساید ال جی برای تنظیم دمای فریزر مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوتی هم ندارد که یخچال شما ساید بای ساید یا نیم ساید باشد. اکثر مدلهای اسنوا، ال جی، سامسونگ، سام، کنوود، بکو، دوو و دیگر برندها این کلید را دارند. برای تنظیم دمای فریزر، کافیست کلید freezer را برای ۳ تا ۵ ثانیه نگه دارید. پس از اینکه دما روی نمایشگر به حالت چشمک زن درآمد، انگشت خود را بردارید.

دمای فریزر را می توانید از ۱۴- الی ۲۴- تغییر دهید. بهتر است دمای فریزر خود را حداقل تا ۲۱- و حداکثر تا ۱۹- درجه سانتیگراد تنظیم کنید. تفاوت هر دو دما در فصلهای متفاوت سال است. به عنوان مثال دمای فریزر را در زمستان که هوا سرد است، ۱۹- درجه سانتیگراد تنظیم کنید. برای فصل تابستان که هوا بسیار گرم است و درب یخچال زیاد باز و بسته می شود، آن را ۲۱- درجه سانتیگراد تنظیم کنید. با هر بار فشردن این کلید، دمای فریزر یک درجه کاهش پیدا می کند.

کلید refrigerator

در پنل یخچال ساید ال جی شما بیشتر کلیدهای freezer و fridge را خواهید دید و کمتر کلید با refrigerator مواجه می شوید. این کلید عملکردی مشابه fridge دارد که برای تنظیم دمای در پنل ساید ال جی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین شما ممکن است با عبارت fridge refrigerator مواجه شوید که این کلید نیز مربوط به تنظیمات دما در پنل ساید ال جی است. تنظیمات دما با این کلید را به ترتیبی که بیان کردیم، انجام دهید.

کلید Lock child

کلید Lock Child در پنل یخچال ساید ال جی برای قفل کردن دیسپلی یا پنل یخچال مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه دیسپلی یا پنل ساید ال جی را قفل کنید، کافی است این کلید را برای ۳ ثانیه نگه دارید. پس از آن با خیالی آسوده می توانید به کارهای روزانه خود برسید، بدون اینکه نگران دستکاری تنظیمات توسط کودک خود باشید.

برای خارج کردن پنل یخچال ساید ال جی از این وضعیت نیز فقط کافی است این کلید را مجدداً برای ۳ ثانیه نگه دارید. آنگاه می توانید تنظیمات پنل را تغییر دهید.

کلید Express Freeze

کلید Express Freeze در پنل یخچال ساید ال جی کاربرد کاملاً متفاوتی دارد که ال جی آن را در یخچال های خود بکار برده است. این کلید به انجماد سریع مواد غذایی در فریزر کمک می کند. در مواقعی شما زمان کافی برای انتظار ندارید و می خواهید مواد غذایی که تهیه کرده اید، زودتر منجمد شود. برای این کار فقط کافی است این کلید را برای ۳ الی ۶ ثانیه نگه دارید. اگر مواد غذایی در حالت عادی در عرض یک ساعت منجمد می شود، با این تنظیمات در عرض ۳۰ دقیقه منجمد خواهد شد.

کلید Express Cool

از این کلید پنل یخچال ساید ال جی برای تنظیم خنک سازی سریع یخچال استفاده می شود. یعنی شما با فشردن این کلید، به تسریع روند خنک سازی مواد غذایی در یخچال کمک خواهید کرد. عمده کاربرد آن برای مواقعی است که باید شربت و ژله را پیش از رسیدن مهمان ها آماده کنید. تنظیم آن مانند سایر کلیدها، با نگه داشتن کلید برای مدت زمان ۳ الی ۶ ثانیه انجام می شود.

کلید Hygiene fresh

تعبیه یک کلید فیلتر ضد باکتری در پنل یخچال ساید ال جی بیشتر برای افزایش سطح سلامتی شما می باشد. این فیلتر از ۴ لایه برای از بین بردن باکتری های درون یخچال تشکیل شده است. با این فیلتر هر گونه باکتری که بر اثر ماندن بیش از حد سبزیجات و مواد غذایی در یخچال بوجود آمده، از بین می رود.

کلید Hygiene fresh دو تنظیم Power و Auto دارد که شما به دلخواه خود می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. تفاوت این دو تنظیم در این است که Auto حالت عادی کارکرد فیلتر است. فیلتر در حالت عادی برای ۱۰ دقیقه کار می کند و ۲ ساعت خاموش می شود. Power نیز برای مواقعی است که شما می خواهید به فیلتر فعال شود. در این صورت پس از فعالسازی فیلتر ۱۰ دقیقه کار می کند و پس از آن خاموش شده و به حالت Auto باز می گردد. بهتر است فیلتر را هر ۲ سال یکبار تعویض کنید و این کار را به یک تکنسین بسپارید.

برای این فیلتر یک چراغ روی دیسپلی یا پنل یخچال ساید ال جی در نظر گرفته شده که با رسیدن موعد تعویض، فعال می شود. هشداری با عبارت Replace Aire filter روی نمایشگر یا پنل ساید ال جی نمایش داده خواهد شد. هنگام تعویض فیلتر بهتر است یخچال خاموش باشد و پس از تعویض فیلتر می بایست این کلید را برای ۳ ثانیه نگه دارید. این کار برای ریست کردن فیلتر انجام می شود.

کلید Eco friendly

کلید Eco friendly در پنل یخچال ساید ال جی برای کاهش مصرف انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی تصمیم دارید به یک سفر طولانی و یا کوتاه بروید، دلیلی ندارد یخچال کارکرد همیشگی خود را داشته باشد. چرا که شما در منزل نیستید و از یخچال استفاده نمی کنید. فعال کردن این کلید بیشتر برای کاهش مصرف انرژی و کاهش مبلغ قبض برق خانه شما می باشد.

زمانی که این کلید را فعال می کنید، مصرف انرژی یخچال شما نصف خواهد شد. در پنل ساید ال جی، اسنوا، سامسونگ، دوو، سام، تی سی ال، بکو و دیگر مدل ها شما ممکن است کلیدهای Energy Saver و Vacation را ببینید. این کلیدها عملکرد مشابه Eco friendly دارند. کافی است پیش از سفر این کلید را برای ۳ ثانیه و در برخی مدلها برای ۶ ثانیه نگه دارید و با خیال راحت سفر کنید.

کلید Door Alarm

کلید Door Alarm در پنل یخچال ساید ال جی برای تنظیم هشدار باز ماندن درب است. این حالت از زمان خرید یخچال فعال شده است. در صورتی که فعال نیست، کلید Door Alarm را برای ۳ الی ۵ ثانیه نگه دارید. پس از آن یخچال باز ماندن درب برای بیش از ۱ دقیقه را با یک بوق به شما هشدار می دهد.

مزیت فعال کردن این هشدار این است که شما درب یخچال را کمتر باز می گذارید و جلوی هدر رفتن هوای خنک یخچال را می گیرید. هر چقدر هوای سرد یخچال شما بیشتر هدر برود، کمپرسور مجبور است بیشتر کار کند تا هوای هدر رفته را جبران کند. سعی کنید درب یخچال را کمتر باز و بسته کنید یا پس از باز کردن درب یخچال آن را فوراً ببندید.

 کلید Wi-Fi

در پنل یخچال ساید ال جی و برخی مدلها این کلید فعال شده تا شما از طریق موبایل به یخچال متصل شوید. این کلید بیشتر در جدیدترین مدلها بکار رفته است. با نصب نرم افزار روی گوشی خود و وصل کردن یخچال به گوشی، می توانید تنظیمات پنل ساید ال جی را تغییر دهید.

برای استفاده از این فناوری کافیست برنامه Smart thinq را روی گوشی نصب کنید و کلید وای فای یخچال را برای ۳ ثانیه نگه دارید. با این کار وای فای یخچال فعال خواهد شد و شما از طریق برنامه می توانید آن را پیدا کنید.

کلید power

کلید On/Off یا Power در پنل یخچال ساید ال جی مربوط به خاموش و روشن کردن یخچال است. زمانی که با ارور فیلتر آب و موارد مشابه روبرو می شوید، می بایست یخچال را ریست و یا خاموش و روشن کنید. برای خاموش کردن یخچال کافیست این کلید را برای ۳ الی ۶ ثانیه نگه دارید. یخچال خاموش خواهد شد. برای روشن کردن یخچال اصلاً عجله نکنید، به ویژه وقتی می خواهید آن را ریست کنید. بهتر است ۵ دقیقه منتظر بمانید و سپس کلید On/Off یا Power را برای ۶ ثانیه نگه دارید.

آموزش کار با پنل یخچال ساید ال جی با سرویس از ما

اگر کار با پنل یخچال ساید ال جی برای شما دشوار است می توانید به مقالات سرویس از ما مراجعه کنید. در سرویس از ما شما کار با انواع پنل ساید و یخچال فریزر، از هر برندی را خواهید آموخت. در صورتی که سوالات بیشتری در رابطه با پنل ساید ال جی خود دارید، می توانید با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان بپرسید. همچنین می توانید خدمات تعمیر لوازم خانگی را در سرویس از ما دریافت کنید که به ترتیب عبارتند از:

  • تعمیر لباسشویی
  • تعمیر ماشین ظرفشویی
  • تعمیر ساید بای ساید
  • تعمیر یخچال فریزر
  • تعمیر مایکروویو
  • تعمیر کولر گازی
  • تعمیر جاروبرقی
  • تعمیر یخچال های صنعتی

برای دریافت هر از این خدمات با کارشناسان سرویس از ما تماس بگیرید تا این خدمات را در اسرع وقت دریافت کنید. مهم نیست از کدام منطقه از تهران هستید، ما آماده ارائه خدمات به نقاط مختلف تهران هستیم.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *