لوگو سرویس از ما

دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی را می توان به موارد مختلفی ارتباط داد. وجود مشکل در بخش های مختلف ماشین لباسشویی می تواند منجر به عدم شروع به کار دستگاه و انجام مراحل شستشو شود. اگر ماشین لباسشویی شما نمیچرخد، باید دلایل آن را پیدا کرده و سپس جهت تعمیر آن اقدام کنید. در ادامه برخی از رایج ترین مواردی که می تواند منجر به نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی شما شود رامورد بررسی قرار داده و راه حل های برطرف کردن آن را نیز بیان نموده ایم.

علت نچرخیدن ماشین لباسشویی چیست؟؟

دلایلی که ممکن است منجر به نچرخیدن ماشین لباسشویی شوند، متنوع هستند و بستگی به ویژگی‌ها و عیوب مختلف ماشین لباسشویی می‌توانند متفاوت باشند. در ادامه، به برخی از دلایل شایع که ممکن است باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی شوند، اشاره می‌کنیم:

وجود آب درون ماشین لباسشویی

اگر آب درون ماشین لباسشویی را به اندازه کافی خروجی نداشته باشد یا به دلیل خرابی پمپ خروجی آب نشود، ماشین ممکن است نچرخد. برای حل این مشکل ابتدا مسیر ورود و خروج آب دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که مسیر خروجی مسدود شده بود، جهت باز کردن آن اقدامات لازم را انجام دهید.

بررسی درب و قفل درب

مطمئن شوید که درب ماشین لباسشویی به درستی بسته شده باشد و قفل درب به درستی کار کند. در صورت وجود مشکل در این بخش، ماشین ممکن است نچرخد. برخی مدل های ماشین لباسشویی بعد از بسته شدن موفقیت آمیز قفل، با یک علامت روی صفحه نمایش این موضوع را نشان میدهند.

بررسی بار ماشین

اگر بار ماشین لباسشویی بسیار سنگین باشد یا لباس‌ها به یکدیگر گره خورده باشند، ممکن است باعث نچرخیدن ماشین شود. در صورت نچرخیدن ماشین لباسشویی، از حجم لباس های داخل دیگ کم کنید ومجددا عملکرد آن را بررسی کنید.

پارگی یا خرابی تسمه

در مدل های قدیمی تر ماشین های لباسشویی تسمه دار، خرابی یا پارگی تسمه ماشن لباسشویی می تواند منجر به بروز مشکل در چرخیدن ماشین لباسشویی یا نچرخیدن آن شود.

خرابی رتور یا استاتور

خرابی روتور و استاتور موتور ماشین لباسشویی می‌تواند به نچرخیدن دستگاه منجر شود. موتور ماشین لباسشویی دارای دو قسمت اصلی به نام‌های روتور و استاتور است. این دو قسمت با یکدیگر تعامل دارند تا موتور به چرخش بیفتد و عملکرد ماشین را انجام دهد. اگر روتور یا استاتور موتور با مشکلات یا خرابی مواجه شود، می‌تواند باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی شود. در این حالت، موتور قادر به تولید نیروی لازم برای چرخش نخواهد بود و دستگاه عملکرد مناسبی نخواهد داشت

خرابی موتور یا کمک کننده موتور

خرابی یا مشکل در موتور یا کمک کننده موتور می‌تواند به نچرخیدن ماشین لباسشویی منجر شود. در صورت ایجاد چنین مشکلی، حتما با نمایندگی رسمی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

خرابی برد کنترلی

خرابی برد کنترلی ماشین لباسشویی می‌تواند باعث نچرخیدن آن شود. برد کنترلی یک قسمت مهم از سیستم ماشین لباسشویی است که وظیفه کنترل و مدیریت عملکردهای مختلف دستگاه را برعهده دارد. اگر برد کنترلی با خرابی یا مشکلات فنی مواجه شود، ممکن است دستگاه قادر به اجرای برنامه‌ها و دوره‌های لازم برای شستشو نباشد، که به نتیجه نچرخیدن ماشین لباسشویی منجر می‌شود.

بررسی برنامه و کنترل‌ ها

رخی از مدل‌های ماشین لباسشویی دارای کنترل‌های الکترونیکی هستند که ممکن است با خرابی یا مشکلات نرم‌افزاری روبه‌رو شوند و به نچرخیدن ماشین منجر شوند. برای بررسیی و حل این مشکل نیز با تکنسین متخصص تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

بروز مشکل در سیستم ایمنی

سیستم‌های ایمنی ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل خرابی یا مشکلات فنی منجر به نچرخیدن شوند. بررسی این بخش نیز ضروری است.

اگر ماشین لباسشویی نمی چرخد، چه کنیم؟

در صورتی که با مشکلی مانند نچرخیدن ماشین لباسشویی مواجه شویم، باید تمامی موارد ذکر شده در این مقاله را برای عیب یابی آن بررسی کنیم. بعد از پیدا کردن علت اصلی باید به در جهت تعمیر و برطرف کردن مشکل نچرخیدن ماشین لباسوشیی اقدام کنیم و در صورت لزوم برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر، از تعمیر کار متخصص ماشین لباسشویی کمک بگیریم.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا