لوگو سرویس از ما

خرابی آب سرد کن یخچال

گاهی ممکن است حین استفاده از آب سرد کن یخچال متوجه شوید که آبی از آن خارج نمی شود یا اصطلاحا کار نمی کند. علت خرابی آب سرد کن یخچال وابسته به عوامل مختلفی است و چندین عامل می تواند منجر به بروز چنین مشکلی شده باشند. که باید ابتدا آن ها را بررسی کرده و سپس اقدامات لازم جهت رفع آن ها را انجام دهید. برای پیدا کردن علت خرابی آب سرد کن یخچال تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا آب سرد کن یخچال کار نمی کند؟

شاید برای شما این مشکل پیش آمده باشد که نتوانید از آب سرد کن یخچال خود استفاده کنید. در چنین شرایطی ممکن است نگران خرابی آب سرد کن یخچال تان شده باشید. اگر هیچ یک از ارورهای یخچال روی نمایشگر شما قابل رویت نیست باید به دنبال علل دیگر این مشکل باشید. دلایل مختلفی برای کار نکردن آب سرد کن یخچال وجود دارد که برخی از آن ها احتیاج به بررسی توسط متخصص تعمیرکار دارند.

مسدود بودن لوله آب ورودی

بررسی کنید که خطوط آب سرد کن یخچال مسدود یا خراب نباشند. اگر خطوط یا لوله‌های آب خراب شده‌اند، ممکن است آب به درستی به سیستم نرسد.

یخ زدن لوله ورودی آب

یخ زدن لوله انتقال آب می‌تواند به خرابی آب سردکن یخچال منجر شود. وقتی که آب در لوله‌ها یا تخلیه آب یخچال یخ می‌زند، مسیر جریان آب ممکن است مسدود شود. این مسدودیت می‌تواند باعث کاهش یا قطع جریان آب به آب سردکن شود، که در نتیجه به عدم تولید یخ یا عدم ارائه آب سردکن منجر می‌شود.

خرابی یا مسدود شدن فیلتر آب

اگر یخچال شما دارای فیلتر آب است، مطمئن شوید که فیلتر به موقع تعویض شده باشد. در صورتی که فیلتر آب کثیف شده و یا سالم نباشد ممکن است باعث مشکل شود. معمولا برا جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی توصیه می شود که فیلتر یخچال هر ۶ ماه یکبار تعویض شود.

خرابی سوییچ در یخچال

خرابی یا عدم عملکرد صحیح سوئیچ‌ ها در یخچال ممکن است به خرابی آب سردکن یخچال منجر شود. در بسیاری از مدل‌های یخچال، سوئیچ‌ ها و کنترل‌های الکترونیکی برای کنترل و تنظیم عملکرد اجزای مختلف استفاده می‌شوند. اگر سوئیچ مرتبط با آب سردکن خراب شود یا به درستی عمل نکند، ممکن است این اجزا به درستی کار نکنند و عملکرد آب سردکن تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین با بررسی علت بسته نشدن در یخچال نیز می توانید یکی از علل خرابی آب سرد کن را نیز پیدا کنید.

کم بودن فشار آب!

ممکن است عجیب باشد، اما یکی از علل رایج کار نکردن آب سرد کن یخچال، کم بودن فشار آب خانگی است. برای اطمینان از وجود این ایراد، وضعیت آب سایر لوله ها را بررسی کنید.

خرابی برد کنترلی دیسپنسر

برد کنترلی دیسپنسر (مربوط به آب سردکن یا یخ‌ساز) می‌تواند یکی از عواملی باشد که به خرابی آب سردکن یا یخ‌ ساز یخچال منجر شود. برد کنترلی در کنترل و تنظیم فعالیت‌های دستگاه‌های این بخش‌ها نقش دارد. اگر برد کنترلی با مشکل یا خرابی مواجه شود، ممکن است عملکرد صحیح دستگاه‌ها تحت تأثیر قرار گیرد. بررسی خرابی برد کنترلی باید الزاما با ابزار و توسط تکنسین متخصص انجام شود. در صورتی که از خرابی برد کنترلی مطمئن هستید، می توانید برای تعمیر و رفع مشکل با متخصصین سرویس از ما تماس بگیرید.

با خرابی آب سرد کن یخچال چه کنیم؟

در صورتی که آب سرد کن یخچال با مشکل مواجه شد، ابتدا باید با توجه به موارد یاد شده در بالا علت خرابی آب سرد کن یخچال خود را بررسی کنید. بعد از شناسایی علت خرابی آب سرد کنف ببینید آیا امکان تعمیر آن را دارید یا نه. در صورتی که مشکل ایجاد شده قابل تعمیر توسط خودتان نیست با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا هرچه زودتر جهت برطرف کردن ایرادات به وجود آمده اقدام کنند. متخصصین سرویس از ما آماده اند تا برای تعمیر یخچال در تهران به سرعت به کمک شما بشتابند.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا