لوگو سرویس از ما

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی 

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی را می دانید؟ خیلی مهم است که هر چند وقت یکبار ماشین ظرفشویی را جرم گیری کنید و به بهداشت آن توجه کنید. چرا که این دستگاه بطور مستقیم با سلامتی شما سروکار دارد. بنابراین بهتر است هر ماه یک برنامه مشخص برای رسیدگی به تمیزی و بهداشت دستگاه داشته باشید. این تمیزی و بهداشت تنها ظاهر دستگاه را در بر نمی گیرد و می بایست دستگاه به صورت اصولی تمیز شود. جرم گیری یکی از کارهایی است که شما می توانید انجام دهید. در این مقاله از مقالات سرویس از ما می خواهیم در مورد نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی صحبت کنیم. سرویس از ما نماینده رسمی تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در تهران پارس است.

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی چگونه انجام می شود؟

جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی پیش از هر چیز به یک پودر مناسب نیاز دارد. برای جرم گیری دستگاه می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید تا هم به بوگیری و هم به پاکسازی آن کمک کنید. در این بخش از مطلب می خواهیم روش های مختلف جرم گیری ماشین ظرفشویی را بیان کنیم.

استفاده از پودر و قرص

قرص ها و پودرهایی برای جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی عرضه شده اند که به پاکسازی عمیق دستگاه کمک می کنند. این قرص ها و پودرها را می توانید از نمایندگی های رسمی تهیه کنید و طبق دستورالعمل آنها را استفاده کنید. قرص را می بایست در جایگاه قرص ظرفشویی قرار دهید و دستگاه را روی شستشو و آبکشی تنظیم کنید. به این ترتیب دستگاه در حالتی که خالی از ظرف است یکبار خود را شسته و در نهایت آبکشی می کند. 

برای استفاده از پودر برای جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی نیز تنها می بایست پودر را درون دستگاه بریزید و سپس دستگاه را روی حالت شستشو و آبکشی تنظیم کنید. استفاده از پودر و قرص برای رفع بوی بد ماشین ظرفشویی نیز بسیار موثر و کاربردی است. بسیاری از مشتریانی که ماشین ظرفشویی ال جی دارند از بوی بد آن شکایت می کنند. این روش برای جرم گیری می تواند برای رفع بوی بد دستگاه کاربردی باشد. 

استفاده از نمک و جوش شیرین

نمک و جوش شیرین دو ماده موثر در جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی و هر برند دیگر هستند. تنها کافی است درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و درون آن را نمک و جوش شیرین بپاشید و چرخه شستشو و آبکشی را فعال کنید. به خاطر داشته باشید حتماً شستشو و آبکشی با آب گرم باشد تا هرگونه چربی و جرم را بتواند در خود حل کند. 

نکات مهم در مراقبت و جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

بدنه ماشین ظرفشویی

لاستیک دور درب را با یک پارچه مرطوب و نرم پاک کنید. برای تمیز کردن بدنه استیل از آب گرم و صابون و یک پارچه نرم استفاده کنید. به هیچ عنوان از شوینده های قوی استفاده نکنید، چون آنها موجب تیره و کدر شدن استیل می شوند. شما میتوانید برای برق کردن بدنه از جلاسنج های آماده در بازار استفاده کنید. کافی است چند بار دستمال روی آن بکشید تا براقیت بیشتری پیدا کند.

تمیز کردن بدنه - جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

داخل ماشین ظرفشویی

برای از بین بردن چربی باقی مانده در ماشین ظرفشویی از نشاسته استفاده کنید. رسوباتی ناشی از سختی آب را تنها با رسوب گیرهای آماده در بازار می توانید از بین ببرید. استفاده از رسوب گیر مشابه استفاده از جرم گیر است. همچنین شما می توانید از فیلترهای سختی گیر که روی ورودی آب راه اندازی می شوند، استفاده کنید. این فیلترها سختی موجود در آب را می گیرند و آب مناسب تری را روانه دستگاه می کنند.

فیلتر ماشین ظرفشویی

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی توصیه میکنیم فیلتر دستگاه را هر چند ماه یکبار تمیز کنید. در بهترین حالت تمیز کردن آن ماهی یکبار شستشوی باکیفیت را برای ظرف های شما رقم میزند.  این بخش از جرم گیری بقایای مواد غذایی که ممکن است عملکرد ماشین ظرفشویی شما را مختل کنند، پاک می شوند. هر ماشین ظرفشویی از دو فیلتر داخلی تشکیل شده است. 

تمیز کردن فیلتر- جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

فیلتر اول بقایای مواد غذایی را میگیرد و فیلتر دوم هر آنچه که از فیلتر اول گذشته را می گیرد. این دو فیلتر را خارج کنید و هر دو را به خوبی تمیز کنید.

بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی

بخشی از جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به پاکسازی بازوهای اسپری است. وقتی بازوهای اسپری بر اثر رسوبات آب بسته شده باشند، آب کافی در حین شستشو آب پاشی نمی کنند.  در نتیجه شستشوی خوبی برای ظرف های شما انجام نخواهد شد. با تمیز کردن بازوهای اسپری هر چند ماه یکبار ظروف خود را درخشان نگه دارید.

تمیز کردن اسپری - جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

شارژ مخزن نمک ماشین ظرفشویی

مخزن نمک در پایین دستگاه قرار دارد که باید هر ماه یکبار شارژ شود. نمک سختی آب را می گیرد و به شستشوی بهتر ظروف کمک می کند. وقتی مخزن نمک خالی می شود، شما آثاری از سفیدی و لک های سفید را روی ظروف شیشه ای خواهید دید که به شما هشدار می دهند. 

شارژ مخزن نمک - جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی

دقت کنید که نمک ماشین ظرفشویی با نمک مواد غذایی فرق دارد و باید آن را از نمایندگی های رسمی خریداری کرد. برای شارژ مخزن نمک کافی است درب آن را باز کنید و نمک ظرفشویی را درون مخزن بریزید. پس از آن کمی آب به آن اضافه کنید و با یک قاشق چوبی آن را حل کنید. بقایای نمک درون دستگاه و اطراف مخزن نمک را با یک دستمال پاک کنید و درب مخزن را به خوبی ببندید. 

کلام پایانی

ماشین ظرفشویی به طور منظم استفاده می شود. این بدان معنا است که رسوبات در آن باقی می ماند. برای اینکه ماشین ظرفشویی شما تا حد امکان کارآمد و موثر کار کند، باید آن را به طور مرتب جرم گیری کنید. بهداشت دستگاه ظرفشویی روی سلامتی شما تاثیر می گذارد.

بهتر است جرم گیری ماشین ظرفشویی ال جی را به طور مرتب و هر ماه انجام دهید. در صورتی که فراموش کنید دستگاه را جرم گیری کنید، می بایست آمادگی بسیاری از مشکلات را داشته باشید. یکی از این مشکلات بوی بد ماشین ظرفشویی است. در صورتی که با هر یک از مشکلات ماشین ظرفشویی مواجه شدید، کافی است با سرویس از ما تماس بگیرید. 

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا