لوگو سرویس از ما
استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

نحوه استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

نحوه استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی را در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد. پودر جرم گیر لباسشویی یکی از مواردی است که در چند سال گذشته توسط بسیاری از تکنسین ها توصیه شده که استفاده شود. اینکه چه کاربردی دارد و چه کمکی به عملکرد لباسشویی می کند، موضوعی است که به آن خواهیم پرداخت. در این مطلب می خواهیم این موضوع را از دیدگاه تکنسین های سرویس از ما مورد بررسی قرار دهیم. سرویس از ما نماینده رسمی تعمیر لباسشویی در تهران است که تمامی نقاط تهران را پوشش می دهد. 

نحوه استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

چگونگی استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

برای استفاده از پودر رسوب زدا ابتدا می بایست لباسشویی را خالی کنید. توجه داشته باشید که هیچ لباسی در آن نباشد. سپس به اندازه دو پیمانه یا نصف یک استکان پودر جرم گیر در جاپودری بریزید. سپس درب لباسشویی را ببندید و چرخه شستشوی کتان را انتخاب کنید.

شستشوی Cotton با دمای ۶۰ درجه و زمانبندی ۱ ساعت این امکان را به لباسشویی می دهد تا از شر جرم های خود خلاص شود. پس از یک ساعت که شستشوی لباسشویی به اتمام رسید، فیلتر لباسشویی را خارج کنید و آن را به خوبی تمیز کنید. البته لاستیک دور درب را هم باید تمیز کنید. هر جرمی که در این ناحیه از شستشو باقی مانده را با دستمال تمیز کنید.

نکات مهم در استفاده از جرم گیر لباسشویی

یکی از مهمترین نکاتی که باید در استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی به آن دقت کنید، برند جرم گیر است. برخی جرم گیرهای تقلبی و یا تاریخ گذشته می توانند لباسشویی شما را دچار مشکل کنند. مثلاً به جای پاکسازی آن از جرم و رسوب، رسوبات بیشتری به آن اضافه می کند. پس به برندی که تهیه می کنید توجه کنید.

نکته دیگر این است که حتماً باید چرخه شستشو با آب گرم را انتخاب کنید. دلیل استفاده از یک چرخه شستشوی گرم حل شدن رسوب و جرم و پاکسازی آن با استفاده از جرم است. 

مهمترین نکته در استفاده از پودر جرم گیر برای ماشین لباسشویی زمان استفاده از آن است. شما ماهی یکبار و یا هر دو ماه یکبار باید از این جرم گیر استفاده کنید و لباسشویی را پاکسازی کنید. البته این موضوع به میزان رسوبات موجود در آب منطقه شما می باشد. 

دلایل استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی

اکثر افراد فکر می کنند که نیازی به استفاده از پودر جرم گیر لباسشویی نیست، چون لباسشویی به طور مرتب با آب سروکار دارد و تمیز است. در حالی که نمی دانند پودرهای شستشوی لباس و رسوبات موجود در آب روی اجزای داخلی ماشین لباسشویی باقی می مانند. یکی از مهلک ترین اتفاقاتی که رسوبات باعث آن می شوند، آسیب بلبرینگ و سه نظام است. 

مهمترین دلیل استفاده از پودر رسوب زدای لباسشویی را به نوعی می توان کاهش تعمیرات لباسشویی دانست. چون شما به طور مرتب لباسشویی را پاکسازی می کنید و این کار به نوعی از لباسشویی شما در برابر خرابی ها محافظت می کند.

کدام پودر جرم گیر لباسشویی را انتخاب کنیم؟

برای استفاده از پودر جرم گیر برای لباسشویی  حتماً به برند جرم گیر لباسشویی توجه داشته باشید. برندهای متعددی این روزها از جرم ها ارائه می شوند که همه آنها معتبر نیستند یا فرمولاسیون مناسبی ندارند. برندهایی که می توانید از آنها استفاده کنید به ترتیب عبارتند از:

فینیش

بوش

کالگون

این سه برند را می توان معروف ترین برندهای جرم گیر و مناسب ترین برای لباسشویی معرفی کرد.

سوالات متداول

دکمه جرم گیری لباسشویی ال جی چیست؟

دکمه بخصوصی برای این کار وجود ندارد. تنها انتخابی که می توانید داشته باشید، برنامه شستشوی کتان است.

آیا می توانیم پودر جرم گیر را داخل لباسشویی بپاشیم؟

خیر. بهتر است پودر را در جاپودری بریزید و از زیاده روی در استفاده از آن پرهیز کنید.

با سرکه و جوش شیرین هم می توان لباسشویی را جرم گیری کرد؟ 

این دو ماده برای از بین بردن بوی مطبوع می توانند مناسب باشند اما ممکن است در رسوب زدایی و جرم گیری قوی عمل نکنند.

کلام پایانی

استفاده از پودر رسوب زدا یکی از مهمترین اقداماتی است که در صورت داشتن یک ماشین لباسشویی باید به آن توجه داشته باشید. در این مطلب هر آنچه که می توانست در مورد استفاده از جرم گیر لباسشویی به شما کمک کند را بیان کردیم. اگر در این زمینه ابهام یا سوالی برای شما وجود دارد، می توانید به بخش دیدگاه ها در انتهای این مطلب مراجعه کنید. در بخش دیدگاه هر سوالی در این زمینه را می توانید با ما در میان بگذارید. سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده می شوند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *