لوگو سرویس از ما

رفع کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی حایر

برند حایر یکی از برندهای بسیار معروف و سرشناس است، این برند در کنار عمر طولانی و رضایت بالای مشتری ممکن است هر از گاهی دچار ارور هایی شود که نیاز به مراجعه تعمیر کار داشته باشد. همچنین برخی ارور ها ممکن است نشات گرفته از مشکل مهمی نباشند و خیلی راحت با انجام اقداماتی در منزل قابل حل باشد. لذا در این مقاله به بررسی کدهای خطای ماشین لباس شویی حایر پرداخته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

کدهای خرابی ماشین لباسشویی حایر

همان طور که گفته شد ماشین لباس شویی حایر ممکن است هر از گاهی دچار خطاهایی شود. اطلاع از این خطاها می تواند منجر به حل آسان تر مشکل لباسشویی شود زیر یک سری از خطاها به سادگی در منزل قابل حل هستند. همچنین در صورت تماس با مرکز خرابی وسایل منزل می توانید با اعلام خطاها در امر تعمیر وسایل برقی تسریع نموده و خدمات بهتر و سریعتر تعمیر لباس شویی را دریافت کنید. در ادامه به بررسی این خطاها پرداخته شده است.

ماشین لباسشویی حایر

خطاهای ساده و قابل حل

 • No salt: این خطا به کاربر اطلاع می دهد که هیچ پودری در سینی وجود ندارد یا به احتمال زیاد کانال پودر مسدود شده است.
 • UNB : این ارور در صورتی که بیش از حد مجاز لباس در لباسشویی قرار بگیرد، اتفاق می افتد.
 • ERR1 : این خطا زمانی رخ می دهد که دستگاه به دلیل بسته نشدن دریچه، شستشو را شروع نکند. اغلب این خطا در اثر خرابی قفل در یا شکستن قفل در ایجاد می شود.

ارورهای پر کردن و تخلیه آب ماشین لباسشویی

خرابی های مرتبط با ناتوانی در پر کردن دستگاه مخزن با آب یا برعکس تخلیه آب بسیار زیاد است ، حتی بدون اغراق می توانید بگویید که رایج ترین خطاها در ماشین لباس شویی حایر این خطاها است. به همین دلیل است کدهای بسیاری به خطاهای مربوط به آب اختصاص داده شده است، بیایید آنها را فهرست کنیم:

 • ERR2 : این کد به دلیل عدم امکان تخلیه آب از مخزن در زمان تعیین شده می باشد. دلایل مختلفی نظیر شکستگی یا گرفتگی پمپ یا خم شدن شلنگ تخلیه از مواردی است که منجر به ایجاد این خطا می گردد.در برخی موارد، با از کار افتادن منبع تغذیه پمپ شستشوی حایر، ERR2  ظاهر می شود.
 • ERR5 : این کد به دلیل عدم توانایی پمپاژ آب به داخل وان لباسشویی هایر ظاهر می شود. ماشین لباسشویی باید حداکثر ۸ دقیقه آب را تا سطح تعیین شده توسط برنامه پمپ کند، اگر این اتفاق نیفتاد، این خطا رخ می دهد. این اتفاق همچنین به دلیل فشار آب کم، شیر آب بسته و عدم امکان تامین آب رخ می دهد. همچنین این خطا ممکن است به دلیل پر شدن زباله در لوله آب یا خرابی پمپ یا سوئیچ فشار اتفاق بیافتد.
 • ERR8 : این کد نشان می دهد که آب بیش از حد در مخزن دستگاه وجود داشته است. در چنین شرایطی در ۹۷ درصد موارد ترموستات معیوب مقصر خطا می باشد.
 • ERR9 : این کد نیز مانند ERR8 رمزگشایی می شود، با این تفاوت کهERR9  را دلایل دیگری نیز ایجاد می کند.
 • ERR10: این خطا همچنین با نقص سیستم هیدرولیک استایرالک همراه است، اما برخلاف کدهای بالا، در مورد ما شیر پرکننده به طور معمول عمل می کند، اما سوئیچ فشار در ۹۹٪ موارد خراب است.

در مورد تعمیر جاروبرقی بیشتر بدانید.

ارورهای گرمایش آب ماشین لباسشویی حایر

حالا بیایید در مورد خطاهای مربوط به گرم کردن آب در ماشین لباسشویی Haier صحبت کنیم. بیایید این کدها را برشماریم و سپس آنها را رمزگشایی کنیم.

 • ERR3 : به معنای واقعی کلمه این کد خطا را می توان به صورت زیر رمزگشایی کرد: “… المنت گرمایشی قادر به گرم کردن آب تا دمای تنظیم شده توسط برنامه … نیست”. همچنین این خطا در صورتی ظاهر می شود که اصلا آب را گرم نمی شود. دلایل اصلی عبارتند از: یک سنسور حرارتی سوخته یا سنسور دما قطع شده است.
 • ERR4: این کد دقیقاً همان کد ERR3 است، اگرچه دلیل ظاهر شدن ERR4 یک سنسور حرارتی سوخته نیست. علاوه بر این، اگر منبع تغذیه المنت گرمایش قطع شود و روشن نشود، خطای ERR4 ظاهر می شود.

در مورد تعمیر ظرفشویی بیشتر بدانید.

ارور های برق و الکترونیک ماشین لباسشویی حایر

 • ماشین لباسشویی اتوماتیک مدرن با نام تجاری Haier به طور مستقیم با برق تغذیه می شود. تعداد زیادی سیم‌کشی برای تغذیه ده‌ها سنسور و ماژول طراحی شده‌اند که عملکرد دستگاه را فراهم می‌کنند. بنابراین، ماژول الکترونیکی کل سیستم پیچیده را مدیریت می کند و عملکرد آن را تضمین می کند. اگر چیزی از این مورد ناموفق باشد، سیستم با صدور یکی از کدهای زیر به کاربر هشدار می دهد.
 • ERR6: این خطا به ما در مورد نقصی که در برد ماژول کنترل رخ داده است می گوید. دلایل می تواند بسیار زیاد باشد. ممکن است یکی از مسیرها آسیب ببیند، یک یا چند عنصر نیمه هادی ممکن است خراب شود یا تماس بین مسیرهای ارتباطی بخش های مختلف دستگاه از بین برود.
 • در موارد کمی نادرتر، این خطا زمانی ظاهر می شود که یک یا چند سیم در بلوک ترمینال ماژول کنترل که به کانکتور برد متصل می شود، شل شود.
 • ERR7:  این کد اغلب دیده نمی شود و در موارد نادر اتفاق می افتد و به ما می گوید که چندین قسمت از ماژول کنترل به طور همزمان سوخته است. به عنوان مثال، این ممکن است در نتیجه یک اتصال کوتاه اتفاق بیفتد. ERR7، جدی تر از ERR6 است.
 • EUAR : این یکی دیگر از نقص های جدی است که به طور معمول در ماژول کنترل رخ می دهد. در موارد نادرتر، این خطا زمانی ظاهر می شود که کل بسته متناسب با ماژول الکترونیکی است سوخته باشد.
خرابی ماشین لباسشویی

کلام آخر

اگر هر یک از خطاهایی را که در بالا ذکر شد در ماشین لباسشویی حایر خود مشاهده کردید توصیه می گردد که با سرویس از ما تماس بگیرید، کارشناسان ما همراه آماده پاسخگویی به شما و کمک به رفع ارور های ماشین لباسشویی حایر شما هستند. توصیه می گردد که از تعمیر خودسرانه خودداری کنید و حتما با یک فرد متخصص پیش از هر گونه اقدامی مشاوره داشته باشید.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا