لوگو سرویس از ما

ارورهای یخچال بوش را چگونه برطرف کنیم؟

ارورهای یخچال بوش می توانند برای شما تبدیل به یک موضوع ترسناک شوند. چرا که خرابی یخچال و فریزر به معنی دردسرهایی نگران کننده برای برخی افراد به شما می روند. اگر روی صفحه نمایش یخچال بوش شما ارورهایی وجود دارد که متوجه معنی آن ها نیستید، نگران نباشید. در ادامه معنای تمامی ارورهای یخچال بوش به همراه روش برطرف کردن آن ها ذکر شده است.

ارورهای یخچال بوش

همان طور که گفته شد، مشاهده ارورهای یخچال بوش می تواند برای کاربران نگران کننده باشد. در این مقاله انواع کد خط و روش های رفع آن آورده شده است. در صورتی که هر یک از این ارورها را مشاهده کردید، لازم است که پیش از هر اقدامی با یک تکنسین تعمیر لوازم برقی مشورت کنید و از تعمیر خودسرانه جدا خودداری کنید. این ارورها در ادامه آورده شده است:

ارور AL یخچال بوش و روش رفع کدخطا

اگر کد خطا “AL” را مشاهده کردید، دقت کنید که بخش فریزر خیلی گرم است. دکمه خاموش را برای “زنگ هشدار” در یخچال فشار دهید. کد خطا از صفحه نمایش محو می شود. صفحه نمایش دمای دقیق فریزر را در نقطه ای که باعث گرم شدن آن می شود نشان می دهد. سپس دمای آن قسمت فریزر را روی نقطه مناسب تنظیم کنید. به فریزر زمان بدهید تا با دمای جدید تنظیم شود. وقتی به دمای جدیدی که تنظیم کرده اید رسید، دما روی صفحه نمایش ظاهر می شود.

برای جلوگیری از رخ داد مجدد این اتفاق در آینده، یخچال را در اتاقی که گرم نیست نگهداری کنید. همچنین، دستگاه را از هرگونه منبع حرارت مستقیم دور نگه دارید. علاوه بر این، از باز کردن بیش از حد درب یخچال خودداری کنید. و مطمئن شوید که در محکم بسته می شود.

ارور E20 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

خطا به این معنی است که یک شکاف ارتباطی بین ماژول کنترل صفحه نمایش و ماژول اصلی برد کنترل وجود دارد.

برای رفع کد خطای E20 در یخچال بوش، دستگاه را از برق بکشید و ایراد یا سوختگی ماژول کنترل نمایشگر و ماژول برد کنترل اصلی را بررسی کنید. همچنین اتصالات شل را روی دسته سیم دو ماژول بررسی کنید. خود دسته سیم ها را بررسی کنید تا ببینید آیا هنوز کار می کنند یا خیر.

هر یک از ماژول ها یا دسته سیم های معیوب را تعویض کنید. بررسی و تعمیر این قطعات ممکن است خیلی فنی باشد، بنابراین با یک تکنسین تعمیر تماس بگیرید تا ایراد را بررسی و رفع کند.

ارور E01 یخچال بوش و روش رفع کد خطا

این ارورهای یخچال بوش بدان معنی است که سنسور دمای قسمتی از یخچال معیوب است. برای رفع آن، دوشاخه را جدا کرده و اتصالات روی دسته سیم سنسور را که ممکن است شل شده باشد، دوباره وصل کنید. سنسور را در گوشه سمت راست بالای دستگاه خواهید دید. اگر اتصالات روی دسته درست است، دسته سیم را برای ایراد بررسی کنید. اما اگر ایرادی روی دسته سیم وجود نداشت، سنسور دما را تعویض کنید.

کد یخچال بوش

در مورد ارورهای یخچال سامسونگ بیشتر بدانید.

ارور E022 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

این کد به معنی معیوب بودن سنسور دمای قسمت فریزر است. برای رفع آن، واحد را از برق بکشید و هر گونه اتصال شل را روی دسته سیم روی سنسور برطرف کنید. دسته سیم را بررسی کنید که آیا به هر طریقی آسیب دیده است یا خیر. اگر همه چیز با اتصالات و مهار خوب است، سنسور را عوض کنید.

ارور  E033 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

این کد به شما هشدار می دهد که سنسور دمای معیوب در کشوی کنترل دما وجود دارد. سنسور را در سمت راست قسمت داخلی یخچال پیدا خواهید کرد. دستگاه را از برق بکشید و کشو را بردارید. سنسور را باز کنید و اگر روی دسته سیم وجود داشت، اتصالات شل را دوباره وصل کنید. اگر دسته شل است، آن را دوباره وصل کنید. اما اگر اتصالات و دسته سیم به درستی وصل شده اند، سنسور دمای کشو را تعویض کنید.

ارور E104  یخچال بوش و روش رفع کدخطا

این ارور یخچال بوش به معنی معیوب بودن ماژول برد کنترل اصلی است. یخچال را از برق بکشید و حدود ۳ دقیقه آن را از برق جدا کنید. این کار را برای ریست کردن ماژول انجام دهید. اگر وقتی یخچال را دوباره وصل کردید کد خطا برگشت، ماژول برد کنترل اصلی را تعویض کنید.

ارور E115 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

وقتی این ارورهای یخچال بوش را می بینید به این معنی است که ماژول کنترل صفحه نمایش معیوب است. برای تنظیم مجدد ماژول، دستگاه را حدود ۳ دقیقه از برق بکشید، سپس دوباره آن را وصل کنید. اگر کد خطا همچنان ظاهر شد، ماژول کنترل نمایشگر را تعویض کنید.

ارور E156 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

با مشاهده این ارور یخچال بوش، سنسور دمای محیط معیوب شده است. یکی از قسمت های داخلی ماژول کنترل نمایشگر است. دستگاه را حدود ۳ دقیقه از برق بکشید تا ماژول ریست شود. اما اگر کد خطا پس از وصل مجدد دستگاه باقی بماند، ماژول معیوب است و باید تعویض شود.

ارور E207 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

این ارورهای یخچال بوش نشان می دهد که یک خطای ارتباطی بین ماژول های برد کنترل اصلی و کنترل نمایشگر وجود دارد. بنابراین یخچال را از برق بکشید و اتصالات شل شده روی دسته سیم دو ماژول را بررسی کنید. اگر اتصال شل وجود ندارد، مهارها را بررسی کنید. اگر شل هستند آنها را درست کنید. اگر نه، ماژول ها را برای سوختگی یا آسیب بررسی کنید. اگر آسیب دیدید ماژول ها را تغییر دهید.

ارور E218 یخچال بوش و روش رفع کدخطا

کد به این معنی است که ماژول پخش کننده یخ و آب و ماژول کنترل نمایشگر دارای خطای ارتباطی هستند. برای رفع این مشکل، یخچال را از برق بکشید و اتصالات شل شده روی ماژول ها را دوباره وصل کنید. همچنین دسته سیم را برای هر گونه آسیب بررسی کنید و در صورت وجود آسیب آن را تعویض کنید. بعلاوه، بردهای مدار ماژول ها را از نظر سوختگی یا آسیب بررسی کنید. اگر آسیب دیدگی وجو داشت ماژول ها را تعویض کنید.

در مورد ارورهای ساید بای ساید ال جی بیشتر بدانید.

تعمیر یخچال بوش

در مورد ارور های ماشین لباسشویی حایر بیشتر بدانید.

چگونه از ایجاد ارورهای یخچال بوش جلوگیری کنیم؟

سرویس منظم یخچال بوش به شما کمک می کند تا یخچال شما همیشه سالم بماند. این سرویس ها همچنین به شما کمک می کند تا از نمایش ارورهای یخچال بوش جلوگیری کنید. همچنین ضروری است که دفترچه راهنمای یخچال بوش خود را مطالعه کنید تا نحوه نگهداری صحیح از آن را بدانید. علاوه بر موارد فوق، برای تعمیر هر قطعه معیوب با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید. شما می توانید برای تعمیر یخچال بوش خود با سرویس از ما تماس بگیرید.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا