لوگو سرویس از ما

رفع کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

برند ال‌جی یکی از برندهای کره ای بسیار مشهور ماشین های لباسشویی در ایران می باشد و دارای طرفداران زیادی است. با وجود کارایی بالا برند ال جی، ممکن است هر از گاهی ارور هایی در این ماشین لباسشویی ظاهر شود. به طور کلی می توان گفت ماشین‌های لباسشویی دستگاه‌های پیچیده‌ای هستند و مشکلات زیادی در ماشین لباسشویی  ممکن است ایجاد شود . این مشکلات شامل انسداد، خرابی قفل، نشتی و موارد دیگر می باشد. در این مقاله به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی ال جی پرداخته شده است. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

ارور های ماشین لباسشویی ال جی

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی واقعاً برای کسانی که از این برند استفاده می کنند چیز جدیدی نیست، از آنجا که همه ما می دانیم که کدهای خطا ممکن است رخ دهند، اما ال جی مانند بسیاری از تولید کنندگان دیگر راه های خاص خود را برای نشان دادن این خطاها دارد. مانند بسیاری دیگر از تولیدکنندگان لوازم الکترونیکی، ال‌جی سیستم کد خطای خود را دارد که روی صفحه کنترل ماشین لباسشویی شما روشن می‌شود. با این حال، ال‌جی این کار را به روشی متفاوت انجام داده است، زیرا برخلاف سایر تولیدکنندگان ماشین لباسشویی، از اعداد برای نشان دادن خطاها استفاده نمی‌کنند.

آنها از حروف استفاده می کنند که در برخی موارد تشخیص معنای هر خطا را تا حدودی آسان تر می کند. با این حال، اگر به سیستم شماره گذاری رایج تر عادت دارید، عادت کردن به این کدهای خطا ممکن است کمی طول بکشد. اما نگران نباشید زیرا ما می توانیم به شما کمک کنیم. در زیر به تمام ارورهایی را که صاحبان ماشین لباسشویی ال‌جی باید بدانند اشاره کرده‌ایم.

هزینه تعمیر لباسشویی ال جی

در مورد ارور های ماشین لباسشویی حایر بیشتر بدانید.

اقدامات در صورت مشاهده ارور

اگر کد خطایی را مشاهده کردید، حتی در بدترین سناریوها هم وحشت نکنید، معمولاً می توانید خطا را برطرف کنید، ممکن است کمی بیشتر از آنچه در ابتدا فکر می کردید طول بکشد. بنابراین، اگر کد خطا را مشاهده کردید، به لیست ما در زیر مراجعه کنید تا دقیقاً معنی خطا را ببینید.

هنگامی که متوجه شدید هر خطا به چه معناست، ممکن است وسوسه شوید که خودتان مشکل را حل کنید. با کمال تعجب برای تعدادی از خطاهای ساده تر، این ممکن است در واقع امکان پذیر باشد، اما فقط به این دلیل که ممکن است بتوانید یک کد خطا را برطرف کنید به این معنی نیست که همیشه باید این کار را انجام دهید. تعمیر خود سرانه ماشین لباسشویی در برخی مواقع می توانید مشکل را بسیار بدتر کند یا آسیب جدی تر و طولانی مدت تر در لباسشویی شما ایجاد کند. ماشین‌های لباسشویی وسایل پیچیده‌ای هستند، بنابراین لازم است یک تعمیر کار حرفه ایی ارور ماشین لباسشویی شما را مرتفع کند.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که ارورهای ماشین لباسشویی ال جی ابزارهای تشخیصی هستند که ممکن است به شما بگویند مشکل چیست اما به شما نمی گویند که چه چیزی باعث آن شده است. بنابراین، در واقع دانستن این خطا ممکن است چندان مفید نباشد. این به این دلیل است که معمولاً به دستان با تجربه نیاز است تا بدانید در وهله اول دقیقاً چه چیزی باعث ایجاد خطا شده است.

بنابراین، اگر کد خطا را مشاهده کردید، در اکثر موارد توصیه می گردد با یک تکنسین تعمیر لباس شویی تماس بگیرید تا به شما کمک کند. چند استثنا در این قاعده وجود دارد، اما به طور کلی تماس با افراد با تجربه و حرفه ای همیشه بهترین گزینه خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال یک تعمیرکار حرفه ای هستید، می توانید به سرویس از ما اعتماد کنید. تکنسین های مجرب و آموزش دیده ما می توانند به شما کمک کنند تا هر کد خطای ال جی را در کوتاه ترین زمان برطرف کنید. بنابراین، اگر با ماشین لباسشویی ال‌جی مشکل دارید، فقط با ما تماس بگیرید تا بتوانیم خدماتی سریع و کارآمد و حرفه‌ای را به شما ارائه دهیم.

در مورد تعمیر جاروبرقی بیشتر بدانید.

کدهای خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

۱۲ کد خطا وجود دارد که باید در مورد ماشین لباسشویی ال جی بدانید، اما قبل از اینکه به هر یک از آنها نگاه کنیم، اجازه دهید در مورد اینکه چگونه می توانید کد خطا را پاک یا بازنشانی کنید صحبت کنیم. برای پاک کردن کد خطا در ماشین لباسشویی خود، کافی است دکمه شروع یا مکث روی کنترل پنل ماشین لباسشویی خود را فشار دهید.

در ماشین لباسشویی ال جی اگر کد خطا در عرض چند دقیقه خاموش نشود، ماشین به طور خودکار خاموش می شود. هنگامی که دستگاه را دوباره روشن می کنید، ابتدا باید کد خطا را پاک کنید.

ارور CL

این خطا بسیار ساده است و در برخی موارد ممکن است اصلاً خطا نباشد و مربوط به قفل کودک است. قفل کودک به دلایلی به وجود می آید، اما فعال کردن تصادفی آن نیز ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل است که باید مراقب کد CL در کنترل پنل خود باشید.

ارورOE

اگر ماشین لباسشویی شما بعد از یک چرخه شستشو آب را تخلیه نکند، توصیه می شود که فوراً با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا از ایجاد آسیب بیشتر به ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

ارور PE

این کد خطا یکی از خطاهای جدی تر است و مربوط به خطای سنسور آب است. این بدان معناست که سنسورهای داخل ماشین لباسشویی شما مشکل دارد و برای رفع آن نیاز به کمک حرفه ای دارید، در اکثر موارد سنسورهای جدید نیز باید نصب شوند. اما اگر خوش شانس باشید ممکن است ارور به وجود آمده ناشی از یک مشکل سیم کشی نیز باشد که تکنسین می تواند سریعتر آن را تعمیر کند.

ارور PF

این خطا، خطای خرابی برق است و ممکن است بسیار جدی به نظر برسد، اما خوشبختانه یکی از ساده ترین خطاهایی است که در اکثر شرایط زمانی که با یک متخصص برای کمک به شما تماس می گیرید، قابل حل است. دلایل احتمالی بسیاری از جمله قطع برق و مشکلات اتصال ممکن است به وجود آورنده این خطا باشد.

همچنین می‌تواند ناشی از تداخل رادیویی یا شل شدن اتصال باشد، ال‌جی همچنین توصیه می‌کند که ماشین لباسشویی خود را مستقیماً به برق متصل کنید تا تصادفاً این خطا ایجاد نشود.

ارور  IE: Water Fill Error

اگر ماشین لباسشویی شما از آب پر نمی شود یا ماشین لباسشویی شما بیش از حد از آب پر شود، این کد ارور می تواند فعال شود،  معمولاً این نوع خطا به دلیل مشکل دریچه آب ایجاد می شود، اما همچنین می تواند یک مشکل اتصال به برد کنترل PCB اصلی باشد. رفع این خطا به کمک حرفه ای نیاز دارد زیرا حتی اگر راه حل ساده باشد، به یک متخصص برای بررسی و تشخیص درست مشکل نیاز دارید.

ارور dE

این خطا، خطای قفل درب  است و می تواند یکی از ساده ترین خطاها باشد و در برخی موارد می توانید به راحتی آن را در عرض چند ثانیه برطرف کنید. با این حال، از طرف دیگر، حل همه موارد این خطا به این سادگی نیست و در آن موارد، شما چاره ای جز تماس با یک متخصص نخواهید داشت.

این خطا همانطور که احتمالاً می توانید حدس بزنید مربوط به قفل در است، اگر درب ماشین لباسشویی شما به درستی بسته نشده باشد، این کد خطا را خواهید دید که چشمک می زند. گاهی اوقات یک ذره کوچک زباله می تواند در را مسدود کند و مانع بسته شدن آن شود. اما در موارد جدی تر ممکن است درب به شدت آسیب ببیند و شما نیاز به نصب یک قفل کاملا جدید داشته باشید.

ارور UE

این خطا به دلیل بار نامتعادل است که می توان آن را نسبتاً آسان برطرف کرد. در برخی موارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که شستشو را در ماشین برای تعادل بهتر تنظیم کنید، اگر مشکل حل نشد، ممکن است مشکل جدی تری وجود داشته باشد که باعث عدم تعادل شود. اگر چنین است، تماس با یک متخصص برای کمک به شما توصیه می شود.

تعمیر لباس شویی ال جی

کد خطا SE یا LE

اینها دو ارور کد خطای موتور است و جدی‌تر هستند که ممکن است مشاهده کنید، و معمولاً برای رفع آنها به کمک حرفه‌ای نیاز دارند. خطای موتور معمولاً یک مشکل اتصال است، بنابراین در صورت مشاهده هر یک از این کدهای خطا، در اسرع وقت با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا به شما کمک کند.

ارور CE

این ارور خطای جریان یا مدار است و با کمک یک تکنسین حرفه ای، این موضوع در اکثر موارد می تواند ساده و آسان باشد. این مشکل ممکن است حتی به ماشین لباسشویی شما مربوط نباشد. مشکلات مربوط به برق خانه شما نیز می تواند باعث ظاهر شدن این خطا شود.

ارور Fe

این کد خطا می تواند به روش های مختلفی ایجاد شود، گاهی اوقات به سادگی استفاده از آب و مواد شوینده بیش از حد می تواند باعث پر شدن بیش از حد ماشین شود. بنابراین، یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از این مشکل این است که فقط مراقب باشید، اما می‌تواند ناشی از آسیب‌دیدگی سنسورها و مشکلات اتصال نیز باشد. صرف نظر از علت، باید با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا در اسرع وقت به شما کمک کند، زیرا مقابله با این خطا توسط خودتان توصیه نمی شود.

ارور tE

خطای گرمایش آب یکی از خطاهای پیچیده تری است که می توانید تجربه کنید و چیزی نیست که خودتان سعی کنید آن را برطرف کنید. همچنین یک خطا با دلایل مختلف است، می تواند مشکل ترمیستور، مشکل اتصال، مشکل با عناصر گرمایشی باشد و این تنها تعدادی از احتمالات است. و باید متخصص در خصوص حل آن اقدام کند.

در مورد تعمیر ساید بای ساید بیشتر بدانید.

کلام آخر

در صورتی که با هر یک از خطاهای بالا مواجه شدید به جای اینکه سعی کنید خودتان مشکل را مرتفع کنید، سعی کنید با سرویس از ما تماس بگیرید. کارشناسان ما تمام راهنمایی های لازم در جهت رفع ارورهای ماشین لباسشویی ال جی را به شما ارائه می دهند.

لوگو سرویس از ما

سرویس از ما

سرویس از ما یکی از پیشکسوت های تعمیر لوازم خانگی می باشند. یکی از مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پس از فروش و تعمیرات لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در استان تهران می باشد. مهمترین اصل در این شرکت مشتری مداری و رضایت مندی مشتری ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا